Kajaki na Kaszubach dla każdego

Czy warto wybrać się na kajaki na Kaszubach?

kajaki na Kaszubach

Kaszubskie krajobrazy

Warto wybrać się na ekscytującą podróż przez jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce - Kaszuby. To region, który jest prawdziwym rajem dla kajakarzy. Obfituje bowiem w malownicze jeziora oraz rzeki. Także okoliczne krajobrazy zapierają dech w piersiach. W związku z tym, to idealne miejsce między innymi na kajaki na Kaszubach.

Kaszuby to kraina niezwykle zróżnicowana, z pięknymi, zielonymi lasami, malowniczymi wzgórzami i ponad 500 jeziorami. Właśnie te liczne jeziora i przepływające przez nie rzeki sprawiają, że jeśli chodzi o Kaszuby kajaki, to idealny wybór.

Ciekawe szlaki na kajaki na Kaszubach

Nieistotne czy ktoś jest doświadczonym kajakarzem, czy dopiero zaczyna swoją przygodę z tym sportem. Kaszuby oferują trasy o różnym stopniu trudności, które zadowolą każdego. Można tu znaleźć spokojne spływy Wdą, idealne dla początkujących bądź nawet dzieci. Dostępne są również bardziej wymagające trasy dla zaawansowanych kajakarzy.

Jednym z najpopularniejszych szlaków kajakowych na Kaszubach jest Szlak Kajakowy "Kółko Raduńskie". Ta trasa rozpoczyna się w miejscowości Ostrzyce i prowadzi przez Jezioro Ostrzyckie, Jezioro Raduńskie, Jezioro Długie i wiele innych. To wspaniała okazja, aby podziwiać piękno Kaszub z perspektywy wody. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w wybranych miejscach eksplorować też okolice na piechotę.

Innym godnym polecenia szlakiem na spływy Kaszuby jest Trasa "Złota Struga". Ten szlak prowadzi przez wiele małych jezior i rzek. Podróżując nim, można podziwiać nie tylko piękno naturalne. W okolicy jest też bowiem wiele zabytków. Do odwiedzenia zachęcają zabytkowe kościoły czy tradycyjne kaszubskie chałupy.

Bogata oferta regionu dla każdego

Jeśli chodzi o Kaszuby spływy kajakowe, to nie tylko przyjemność płynięcia i podziwiania przyrody. To też doskonała okazja do poznania kultury Kaszub. Ten region słynie z bogatej historii i ciekawych tradycji, a także pysznego jedzenia. Wśród regionalnych przysmaków jest na przykład kiszona ryba, kaszbsk malna czy sznupa - tradycyjny kaszubski likier. Jak więc widać, kajaki na Kaszubach to prawdziwa uczta dla ciała i duszy. To idealne miejsce na aktywny wypoczynek na łonie natury, wcale nie gorsze niż wspinaczka na Gerlach. Jednocześnie na poznanie niezwykłej kultury tego regionu.

Wcześniej warto zarezerwować nocleg w jednej z licznych baz noclegowych. Jest w czym wybierać - zapraszają pensjonaty i hotele oraz swojska agroturystyka. O sprzęt również nie trzeba się kłopotać, bo w regionie działa niejedna wypożyczalnia kajaków Kaszuby.

kajaki na KaszubachKaszuby kajakispływy Wdąspływy KaszubyKaszuby spływy kajakowewypożyczalnia kajaków Kaszuby