Turystyka dla Ciebie

Kajaki na Kaszubach dla każdego

Czy warto wybrać się na kajaki na Kaszubach?

kajaki na Kaszubach

Kaszubskie krajobrazy

Warto wybrać się na ekscytującą podróż przez jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce - Kaszuby. To region, który jest prawdziwym rajem dla kajakarzy. Obfituje bowiem w malownicze jeziora oraz rzeki. Także okoliczne krajobrazy zapierają dech w piersiach. W związku z tym, to idealne miejsce między innymi na kajaki na Kaszubach.

Kaszuby to kraina niezwykle zróżnicowana, z pięknymi, zielonymi lasami, malowniczymi wzgórzami i ponad 500 jeziorami. Właśnie te liczne jeziora i przepływające przez nie rzeki sprawiają, że jeśli chodzi o Kaszuby kajaki, to idealny wybór.

Ciekawe szlaki na kajaki na Kaszubach

Nieistotne czy ktoś jest doświadczonym kajakarzem, czy dopiero zaczyna swoją przygodę z tym sportem. Kaszuby oferują trasy o różnym stopniu trudności, które zadowolą każdego. Można tu znaleźć spokojne spływy Wdą, idealne dla początkujących bądź nawet dzieci. Dostępne są również bardziej wymagające trasy dla zaawansowanych kajakarzy.

Jednym z najpopularniejszych szlaków kajakowych na Kaszubach jest Szlak Kajakowy "Kółko Raduńskie". Ta trasa rozpoczyna się w miejscowości Ostrzyce i prowadzi przez Jezioro Ostrzyckie, Jezioro Raduńskie, Jezioro Długie i wiele innych. To wspaniała okazja, aby podziwiać piękno Kaszub z perspektywy wody. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w wybranych miejscach eksplorować też okolice na piechotę.

Innym godnym polecenia szlakiem na spływy Kaszuby jest Trasa "Złota Struga". Ten szlak prowadzi przez wiele małych jezior i rzek. Podróżując nim, można podziwiać nie tylko piękno naturalne. W okolicy jest też bowiem wiele zabytków. Do odwiedzenia zachęcają zabytkowe kościoły czy tradycyjne kaszubskie chałupy.

Bogata oferta regionu dla każdego

Jeśli chodzi o Kaszuby spływy kajakowe, to nie tylko przyjemność płynięcia i podziwiania przyrody. To też doskonała okazja do poznania kultury Kaszub. Ten region słynie z bogatej historii i ciekawych tradycji, a także pysznego jedzenia. Wśród regionalnych przysmaków jest na przykład kiszona ryba, kaszbsk malna czy sznupa - tradycyjny kaszubski likier. Jak więc widać, kajaki na Kaszubach to prawdziwa uczta dla ciała i duszy. To idealne miejsce na aktywny wypoczynek na łonie natury, wcale nie gorsze niż wspinaczka na Gerlach. Jednocześnie na poznanie niezwykłej kultury tego regionu.

Wcześniej warto zarezerwować nocleg w jednej z licznych baz noclegowych. Jest w czym wybierać - zapraszają pensjonaty i hotele oraz swojska agroturystyka. O sprzęt również nie trzeba się kłopotać, bo w regionie działa niejedna wypożyczalnia kajaków Kaszuby.

kajaki na KaszubachKaszuby kajakispływy Wdąspływy KaszubyKaszuby spływy kajakowewypożyczalnia kajaków Kaszuby

Powiązane wpisy

Mapa Tatr na jesienne wędrówki

Mapa Tatr, to niezbędny element każdej górskiej wyprawy.

Wejście na Gerlach czy plażowanie?

Lepsze będzie wejście na Gerlach czy plażowanie nad wodą?

Wypoczynek nad morzem we wrześniu

Wypoczynek nad Bałtykiem po sezonie ma wiele zalet

Ośrodek wypoczynkowy

Ośrodek wypoczynkowy - Twoja wakacyjna baza

Planowanie wakacji nad morzem

Planowanie wakacji nad morzem - zrób to wcześniej