Mapa Tatr na jesienne wędrówki

Mapa Tatr, to niezbędny element każdej górskiej wyprawy.

mapa Tatr

Mapa Tatr pomagająca planować wycieczkę

Złota polska jesień kojarzy się zwykle z ciepłymi kolorami, złotymi i czerwonymi liśćmi, a także ostatnimi ciepłymi dniami. Aby w pełni nacieszyć się walorami jesieni, warto wybrać się w góry, aby z trochę innej perspektywy podziwiać jesienny krajobraz. W zaplanowaniu takiej wycieczki z pewnością pomoże nam mapa Tatr. Można też pokusić się o wejście na Gerlach z przewodnikiem, jednak to opcja dla bardziej zaawansowanych kondycyjnie osób. Gdzie więc warto się wybrać?

Wyprawa na Czerwone Wierchy

Jeśli spojrzymy na mapę Tatr, okaże się, że możliwości jest naprawdę sporo. Jak więc wybrać szczyt do zdobycia i zaplanować trasę? Wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę frazę szlaki turystyczne Tatry, a naszym oczom ukaże się masa propozycji. Jeżeli uzupełnimy tę frazę o słowo jesień, możemy natrafić na propozycję wycieczki na Czerwone Wierchy. Jest to jedna z najpopularniejszych tras wybieranych przez turystów jesienią. Wynika to z faktu, że ten masyw górski bierze swoją nazwę właśnie od barw, jakie jego zbocza przybierają o tej porze roku. Jest to więc idealna opcja dla tych, którzy chcą nacieszyć oczy jesiennymi kolorami.

Mapy dla zapominalskich

Kolejną ważną kwestią jest przygotowanie się do wycieczki. Nie od dziś wiadomo, że jednym z podstawowych elementów ekwipunku entuzjastów tatrzańskich szlaków powinna być mapa Tatr. Często jednak zdarza się, że po zaplanowaniu wycieczki zapominamy wrzucić papierową mapę do plecaka. Co zrobić w takiej sytuacji? Jedną z możliwości jest zakup mapy papierowej bezpośrednio przed rozpoczęciem wycieczki. Ruszając na szlak z centrum Zakopanego, na pewno miniemy choć jeden sklep lub kiosk, gdzie uda nam się ją zakupić. Jeżeli nie mamy takiej możliwości, z pomocą przyjdzie nam Internet. Wystarczy otworzyć przeglądarkę i wpisać Tatry mapa, a z pewnością znajdziemy choć kilka internetowych map lub aplikacji z mapą offline do pobrania. Warto zaopatrzyć się właśnie w mapę offline, gdyż w wysokich górach często występują problemy z zasięgiem. Może się więc zdarzyć, że gdy pilnie będziemy usiłowali pobrać mapę tatrzańskich szlaków, słaby zasięg będzie umożliwiał jedynie pobranie mniejszego pliku, np. Gorce mapa. Lepiej więc przygotować się na taką ewentualność zawczasu. Są także sytuacje, jak wspinaczka na Gerlach, gdzie mapa w ogóle się nie przyda. Jest to bowiem wyprawa, która musi się odbyć pod opieką doświadczonego przewodnika.

mapa Tatrwejście na Gerlach z przewodnikiemszlaki turystyczne TatryTatry mapaGorce mapawspinaczka na Gerlach